Середа, 07.12.2022, 07:44
Вільнянська
районна державна адміністрація
Запорізької області

Головна | Актуально
Фотогалерея
Посилання
Транспорт та зв'язок

Транспорт
Районний центр м. Вільнянськ знаходиться на відстані 20 км від обласного центру - м. Запоріжжя.
Район перетинають 2 автомобільні дороги національного значення: Запоріжжя-Донецьк (Н-15) та Харків - Сімферополь – Алушта - Ялта (М-18).
Протяжність автомобільних доріг по району складає 478,9 км, в тому числі: магістральні – 28,8 км, національного значення – 40,8  км, районного значення – 293,1 км, обласного значення – 116,2 км.
Загальна протяжність доріг в межах та поза межами населених пунктів за останньою інформацією складає 638,4 км, в тому числі з твердим покриттям – 516,8 км, загальна протяжність доріг комунальної власності району складає 253,8 км (по м. Вільнянську – 65,5 км), в тому числі 168,5 км з твердим покриттям (по м. Вільнянську – 34,1 км). Потребують капітального та поточного ремонту майже 70%  всіх доріг.
Район налічує 13 автомобільних мостів, загальною протяжністю 438 пог/м,  які знаходяться у задовільному стані.
Є 4 магістральні трубопроводи:
•    Аміакопровід Тол’яті - Горлівка - Одеса УДП "Укрхімтрансаміак"–    26,6 км;
•    Газопровід  УМК "Харківтрансгаз" ШДКРІ –Запоріжжя – 27,9 км;
•    Газопровід  УМК "Харківтрансгаз" ШДКРІ – Енергодар – 28,7 км;
•    Водовід ДКП "Облводоканал" с. Люцерна – смт. Новомиколаївка – 41 км.
З півночі на південь район перетинає залізнична магістраль Придніпровської залізниці Харків-Севастополь та автодорога загального користування державного значення Харків-Сімферополь. На південно-західній частині району проходить автодорога загального користування державного значення Запоріжжя -Донецьк.
Залізнична колія є головною транспортною магістраллю по перевезенню вантажів і пасажирів на Кримському напрямку і на сортувальну станцію Запоріжжя - Ліве.
Експлуатаційна довжина колій залізничного транспорту –52 км, довжина електрифікованих колій – 48 км.
У Вільнянському районі є 4 залізничні станції:
Новогупалівка – проміжна станція має 3 колії для пропуску вантажних та пасажирських поїздів, за обсягом роботи віднесено до 5 класу.
Вільнянськ – за основним призначенням та характером роботи це вантажна станція, за обсягом роботи відноситься до 3 класу.  Станція виконує пропуск пасажирських поїздів дальнього та міського сполучення, прийом та пропуск вантажних поїздів. Станція має 6 колій загального користування, до яких примикають 5 під’їзних колій. До станції Вільнянськ примикає 3 напрямки: з Синельниково, з Запоріжжя -І, з  Запоріжжя - Лівого.
Янцево – вантажна станція, віднесена за обсягом робіт до 4 класу, має 7 колій, до яких примикає під’їзна колія Янцівського гранітного кар’єру.
Роз’їзд 11 км – проміжна станція для пропуску вантажних поїздів приміського сполучення.
Авіакомпанії на території району відсутні. Відстань до аеропорту м.Запоріжжя близько 22 км. Річковий та морський транспорт на території району відсутні. Відстань до річкового порту м.Запоріжжя понад 30 км, до найближчого морського порту м.Бердянськ - близько 220 км.

Перевезення вантажів автотранспортом загального користування
За січень - грудень 2012 року перевезення автомобільним транспор-том вантажів становить 276,4 тис. тонн, що на 243,2  тис. тонн менше  проти 2011 року, або на 46,8%. Також зменшився  і вантажооборот, який  склав 23,1 млн.ткм,  або 84,9 %  до січня – грудня 2011 року (27,2 млн.ткм).
Зменшення перевезень вантажів відбулося  в основному за  рахунок зменшення  замовлень  та припинення діяльності одним із підприємців, який займався наданням послуг по перевезенню вантажів і питома вага його  в загальному вантажообороті по району  складала близько 45%.

Перевезення пасажирів автотранспортом загального користування
Автомобільним транспортом перевезено 64,0 тис. пасажирів, що більше  проти  2011 року на 2,3 тис., або на 3,7%.  
Пасажирооборот склав 1,8 млн.пас.км проти 1,7 млн.пас.км  січня-грудня  2011 року. 

Зв’язок
Послуги зв’язку на території району надає цех телекомунікаційних послуг № 5  м. Вільнянськ  Запорізької філії ПАТ "Укртелеком".
Забезпеченість основним (стаціонарним) телефонним зв’язком району станом на 01.01.2013 складає 8907 од., що менше проти 2011 року на 4,4%, або на 400 од. через збільшення абонентів мобільного зв'язку та  зниження попиту населення на стаціонарні телефони. На кожні 100 сімей, що проживають в районі в середньому припадає 19 одиниць (в 2006 році цей показник складав 45 од.).
За рахунок придбання нового та сучасного обладнання ПАТ "Укртелеком” у 2012 році збільшено на 163 абоненти, що  користуються   Інтернет – зв'язком на базі новітніх технологій, або на 7,5%. Кількість користувачів мережі Інтернет – зв'язку досягла  2336 абонентів . Якщо у 2011 році на кожні 100 телефонів було 19,4% користувачів Інтернет – зв'язком,  то у 2012 році цей показник збільшився до 26,2%.
ПАТ "Укртелеком" продовжує надавати населенню району  додаткові послуги, такі як  -  "будильник", визначення номеру по заказу клієнта, переадресація дзвінків, скорочений набір номерів та "конференц - зв'язок".
В районі є достатнє та якісне  покриття мобільним зв’язком послуг "Київстар", "МТС" та "Три МоБ".
Засобами масової інформації у Вільнянському районі є місцеве радіомовлення,  районна газета "Дніпровські вогні", яка випускається з 1933 року. Засновником районної газети  є Вільнянська районна рада та колектив редакції . Газета виходить двічі на тиждень з разовим тиражем понад  5 тис.  шт. Робота редакції газети направлена в основному на висвітлення діяльності органів місцевого самоврядування та державного управління, територіальних громад. Видання є соціально-політичним, позапартійним.
Районне радіомовлення "Вільнянські вісті" - суспільно-політична трибуна районної ради, виходить передачами три рази на тиждень. Засновниками редакції радіомовлення також є Вільнянська районна рада та колектив редакції газети "Дніпровські вогні".
   
       
   
   


Вільнянська районна державна адміністрація © 2022

70002, м.Вільнянськ, вул.Бочарова, 12
тел./факс (06143)4-13-73
e-mail: gosvln@zp.ukrtel.net