Середа, 07.12.2022, 08:28
Вільнянська
районна державна адміністрація
Запорізької області

Головна | Актуально
Фотогалерея
Посилання
ДОВІДКА
про підсумки розгляду звернень громадян
у Вільнянській райдержадміністрації за 2012 рік

Вільнянською районною державною адміністрацією на виконання вимог Закону України „Про звернення громадян”, Указу Президента України від 07.02.2008 року № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування» та інших нормативно-правових актів забезпечено дотримання вимог законодавства України про звернення громадян. В райдержадміністрації в наявності нормативно - правова база, яка регламентує організацію роботи із зверненнями громадян.
У Вільнянській райдержадміністрації постійно здійснюються  заходи щодо забезпечення належного рівня та вдосконалення організації роботи із зверненнями громадян.
Питання щодо стану роботи зі зверненнями громадян постійно розглядаються на засіданнях колегії Вільнянської райдержадміністрації за участі керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, районних служб, голів міськселищсільвиконкомів.
Протягом 2012 року питання щодо стану роботи зі зверненнями громадян заслуховувались на 4 засіданнях  колегії:
- 23.03.2012 року розглядалося питання про підсумки роботи щодо розгляду звернень громадян, що надійшли до райдержадміністрації у 2011 році.  За результатами розгляду питання на колегії видано розпорядження голови райдержадміністрації від 23.03.2012 №150 «Про підсумки роботи щодо розгляду звернень громадян, що надійшли до райдержадміністрації у 2011 році”.
- 26.06.2013 року розглядалося питання про  результати розгляду звернень громадян, що надійшли до Вільнянської райдержадміністрації у I кварталі 2012 року. За результатами розгляду видано розпорядження голови райдержадміністрації від 27.06.2012 № 366 „Про результати розгляду звернень громадян, що надійшли до райдержадміністрації у I кварталі 2012 року”.
- 27.09.2012 року розглядалося питання про  результати розгляду звернень громадян, що надійшли до Вільнянської райдержадміністрації за I півріччя 2012 року. За результатами розгляду видано розпорядження голови райдержадміністрації від 02.10.2012 № 510 „Про  результати розгляду звернень громадян, що надійшли до Вільнянської райдержадміністрації за I півріччя 2012 року.”- 27.12.2012 розглянуто питання про стан виконання Указу Президента України від 07.02.2008 № 109/2008 „Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування”. За результатами розгляду питання на колегії видано розпорядження голови райдержадміністрації від 29.12.2012 № 700 „Про стан виконання Указу Президента України від 07.02.2008 № 109/2008 „Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування”.
Всього протягом 2012 року видано 6 розпоряджень голови Вільнянської райдержадміністрації, спрямованих на організаційне забезпечення роботи зі зверненнями громадян: 3 за результатами розгляду питань на засіданнях колегії (вищезазначені); 2 у зв’язку з кадровими змінами (від 27.06.2012 № 367 „Про проведення особистих прийомів громадян керівництвом  Вільнянської районної державної адміністрації”, від 27.06.2012 № 368 „Про затвердження складу постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян при голові районної державної адміністрації”).
На виконання  Указу Президента України від 07.02.2008 року № 109/2008 у Вільнянській районній державній адміністрації продовжується практика проведення засідань постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян при голові райдержадміністрації. Згідно затвердженого головою райдержадміністрації графіку протягом 2012 року проведено 12 засідань постійно діючої комісії, на яких були заслухано 15 звітів (керівника апарату райдержадміністрації, заступника голови райдержадміністрації, керівників 6 структурних підрозділів, 6 голів сільвиконкомів, 1 керівника територіального органу виконавчої влади,  а також розглядалися питання про стан розгляду звернень громадян, що надійшли до райдержадміністрації протягом звітних місяців 2012 року. До керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, органів місцевого самоврядування райдержадміністрацією висунуті вимоги щодо належної організації, якості та ефективної роботи із зверненнями громадян, недопущення фактів формального ставлення до розгляду звернень громадян. Через реалізацію своїх прав на звернення до органів влади громадяни України можуть і повинні отримувати підтримку влади з життєво важливих питань. Головою райдержадміністрації, його заступниками та керівником апарату райдержадміністрації на виконання Указу Президента України від 07.02.2008 року № 109/2008 проводились особисті прийоми громадян, двічі на місяць за окремим графіком здійснювалися виїзні прийоми громадян.
Протягом 2012 року керівництвом Вільнянської райдержадміністрації згідно графіку проведено 65 особистих прийомів (звернулося 68 громадян) та 54 особистих виїзних прийомів (звернулося 58 громадян). Керівництвом райдержадміністрації зверненням громадян на особистих прийомах приділялася належна увага, у кожному випадку заявникам надавалася реальна допомога  або вишукувалися конкретні шляхи вирішення їх проблем із залученням відповідних управлінь та служб. За потребою готувалися своєчасні аргументовані відповіді або надавалися конкретні роз’яснення під час особистого прийому.
Не менш ефективною формою відкритого спілкування керівництвом райдержадміністрації з жителями району залишається практика проведення прямих „гарячих” телефонних ліній. Протягом 2012 року згідно затвердженого графіку проведено 9 прямих „гарячих” телефонних ліній. Отримано дзвінків від 15 громадян. Порушено 19 питань. Заявникам були надані відповідні кваліфіковані роз’яснення під час проведення прямої телефонної лінії. За деякими  зверненнями після детального розгляду були направлені письмові  відповіді.
З початку 2009 року в райдержадміністрації функціонує „телефон довіри”. Протягом 2012 року дзвінки від громадян не надходили.
Протягом 2012 року згідно затвердженого графіку загальним відділом апарату райдержадміністрації здійснено 12 перевірок додержання законодавства про звернення громадян 5 – в структурних підрозділах; 7 – в органах місцевого самоврядування. За результатами перевірок складені довідки та направлені зазначеним керівникам для  відповідного реагування. Під час перевірок надавалися практичні рекомендації та допомога з питань забезпечення діловодного процесу при розгляді звернень громадян.
Протягом 2012 року за   участю   керівництва   райдержадміністрації    в    районі проводились „Єдині дні інформування населення” (14).
Для підвищення рівня правової освіти населення та роз’яснення конституційних прав і свобод людини, повноважень місцевих органів влади та органів місцевого самоврядування при районному управлінні   юстиції   працює   правова   громадська     приймальня   з     наданням безкоштовних правових консультацій малозабезпеченим верствам населення. Протягом звітного періоду за правовою допомогою звернулося 57 осіб. Активно працює у цьому напрямку міжвідомча координаційно-методична рада з питань правової освіти населення.
З метою створення належних умов для набуття малозабезпеченими громадянами обсягу правових знань та навичок у їх застосуванні, надання безоплатних консультацій особам, які потребують соціального захисту та підтримки, необхідних для прийняття рішень з питань державного і приватного житла, захисту їх прав і свобод згідно розпорядженням голови райдержадміністрації від 28.04.2009 року № 437 "Про затвердження Положення про правову громадську приймальню Вільнянської районної державної адміністрації та графіку її роботи” створено правову громадську приймальню.  За наданням консультації звернулося 40 осіб.
Протягом 2012 року до Вільнянської райдержадміністрації надійшло 298 звернень громадян (2011 - 261), що на 14 % більше аналогічного періоду минулого року.  У 2012 році до райдержадміністрації надійшло 172 - письмових звернень,  126  - надійшло під час проведення особистого прийому громадян керівництвом райдержадміністрації (51 - під час проведення особистого та виїзного особистого прийомів головою райдержадміністрації, 75 - його заступниками та керівником апарату райдержадміністрації).
Протягом звітного періоду до райдержадміністрації надійшло 38 колективних звернень (13%), що трохи більше аналогічного періоду 2011 року (11,5 %). Відповідно збільшилась і загальна кількість громадян, що звернулась до райдержадміністрації. Збільшення відбулось, перш за все, у зв’язку з проведенням передвиборчої кампанії та зміною керівництва Вільнянської райдержадміністрації. Звертаючись до оновленого складу керівництва райдержадміністрації, громадяни сподіваються на підтримку та вирішення найбільш гострих проблем району.
Всього до райдержадміністрації протягом звітного періоду  звернулося 1041 громадян (2010 - 912), порушено 319 питань (2011 – 286).  66 звернень або  38 % надійшло до райдержадміністрації від вищих органів державної влади, що удвічі більше у порівнянні з  аналогічним періодом минулого року  (2011 – 47 або 18 % ).
До райдержадміністрації протягом 2012 року повторних звернень не надходило  (2011 рік  - 1).  
Від найменш соціально захищених категорій населення до райдержадміністрації надійшло 18 звернень (2011 – 12).
Найбільш актуальними залишаються питання,  що стосуються сільського господарства та землекористування. Таких звернень до райдержадміністрації надійшло – 129 або  40 % від загальної кількості. Це питання вирішення спору щодо меж земельних ділянок, погодження технічної документації із землеустрою, передачу у власність земельних ділянок, укладення договорів оренди водного об’єкта (ставка), щодо користування ставками, вирішення спірних питань щодо користування земельними ділянками та інші. Більшість таких звернень розглядалися з виїздом на місце із залученням спеціалістів відділу Держкомзему у Вільнянському районі, юридичного відділу апарату райдержадміністрації та спеціалістів управління агропромислового розвитку райдержадміністрації. За результатами розгляду готувалися письмові відповіді, в яких надавалися конкретні роз’яснення щодо вирішення цих питань, готувалися проекти розпоряджень голови райдержадміністрації, деякі питання виносились на розгляд районної земельної комісії.
Також найгострішими залишаються питання, що стосуються комунального господарства (70 звернень – 22%). Це питання ремонту доріг, газифікації, освітлення вулиць та водозабезпечення окремих сіл району.
До райдержадміністрації надійшло 17 звернень житлової політики, 16 соціального захисту, що становить по 5 % від загальної кількості.
В умовах кризової нестабільності керівництвом райдержадміністрації та відповідальними виконавцями вдалося позитивно вирішити 11 питань громадян  (3 %). У порівнянні з 2011 роком це удвічі менше (2011 – 18 або 7,3 %).  Це пов’язано перш за все з тим, що більшість питань мали роз’яснювальний характер (питання землекористування) та потребували великого фінансування (питання газифікації, водовідведення, ремонт доріг, освітлення вулиць).
Більшість звернень, що надходять до Вільнянської райдержадміністрації,  розглядаються з виїздом за місцем проживання заявників (Гуляєва Л.О.,, Щеглової В.В., колективне звернення мешканців с. Максимівка та ін.).
Колективне звернення Посипайло О.О. та ін. щодо створення групи для дітей з обмеженими можливостями розглянуто на робочій нараді за участі керівництва райдержадміністрації та голови районної ради Кіркової А.О.
 За зверненням Бурліної І.Б. та ін. головою райдержадміністрації Черленюхом В.В. проведено робочу нараду,  на якій досягнуто позитивних домовленостей щодо загального користування ставком між орендарем та жителями села.
За зверненнями гр. Борисова В.Є., Прибиткова М.І. про втрату розпоряджень голови райдержадміністрації щодо землекористування заявникам  надані належним чином завірені копії розпоряджень. За зверненням гр. Новомлинської Н.Г. видано розпорядження голови райдержадміністрації від 04.07.2012 № 383 „Про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою Новомлинській Н.Г.”.
За зверненням Хубулової О.М. про надання допомоги в оплаті за навчання доньки в медичному університеті за сприяння Вільнянської райдержадміністрації та Вільнянської центральної районної комунальної лікарні до Вільнянської районної ради направлено лист щодо виділення коштів для оплати навчання доньки заявниці.
Рішенням   виконавчого комітету Вільнянської міської ради   № 231 від 13.12.2012 р. видано ордер на однокімнатну квартиру інваліду Великої Вітчизняної війни 1 групи Макарову І.С., жителю м. Вільнянська.
На звернення пенсіонерки, інваліда ІІ групи загального захворювання гр.. Пікуль Р.В., мешканки м. Вільнянськ, проведено заміну  газової труби. На звернення пенсіонерки, ветерана праці Ніконенко Л.Г., демонтовано металеву конструкцію поруч з кафе-баром «Арізона» м. Вільнянськ.
Крім того, за сприяння керівництва району були виділені кошти на ряд проблемних питань, які знаходились на постійному контролі (реконструкцію водоводу питної води для сіл Сергіївка, Вільноандріївка, Нагірне Михайлівської сільської ради,  "Водозабезпечення с. Українка Вільнянського району Запорізької області", "Реконструкцію водоводу питної води на с. Українка Дружелюбівської сільської ради Вільнянського району Запорізької області" , "Водопровід в  с. Вільнянка  Вільнянського району", профінансовані  кошти з районного бюджету за рахунок  яких зроблений монтаж освітлення в с.Гнаровське, с. Максимівна та с. Новогупалівка.  
З початку 2012 року райдержадміністрацією розглянуто 37 звернень, що надійшли на Урядову гарячу лінію. Реєстрація таких звернень здійснюється окремо у журналі згідно форми, затвердженою Інструкцією з діловодства за зверненнями громадян. Всі заявники отримали відповіді у зазначені терміни.
Для інформування населення використовуються можливості ЗМІ: районна газета „Дніпровські вогні”, щотижневе інформаційне видання „Репортер”, електронна газета „Вільнянщина” та районне радіомовлення „Вільнянські вісті”.
В районній газеті „Дніпровські вогні” постійно опубліковуються оголошення про проведення виїзних особистих прийомів та прямих „гарячих” телефонних ліній керівництвом районної та обласної державної адміністрації.
В газеті „Репортер” від 27.09.2012 № 021 опублікована інформація щодо результатів проведення особистого виїзного прийому громадян головою райдержадміністрації Черленюхом В.В. у Матвіївську сільську раду. В районній газеті „Дніпровські вогні” від 29.09.2012 № 75 опублікована стаття „Давайте закінчувати з практикою відписок” щодо конкретного вирішення питань, що порушують громадяни у зверненнях.  В газеті „Дніпровські вогні” від 19.12.2012 № 98 опублікована інформація щодо результатів проведення особистого виїзного прийому громадян головою райдержадміністрації Черленюхом В.В. у Привільненську сільську раду („Привільне: кожен впевнений у своїй „правді”. Але вона одна на всіх”). Крім того, в електронній  газеті „Вільнянщина” від 03.09.2002 висвітлено результати особистого виїзного прийому громадян головою райдержадміністрації Черленюхом В.В. у Максимівську сільську раду „Проблеми Максимівської сільської ради”, в ефірі від 28.12.2012 районного радіомовлення „Вільнянські вісті” висвітлена інформація щодо результатів розгляду звернень громадян у Вільнянській райдержадміністрації за 2012 рік.
В райдержадміністрації проводиться щотижневий моніторинг звернень громадян. А також щомісячно проводиться комплексний аналіз звернень громадян, результати якого доповідаються керівництву райдержадміністрації з метою планування роботи щодо поліпшення соціально-економічного розвитку району.
Порушень щодо термінів розгляду звернень громадян протягом 2012 року у Вільнянській райдержадміністрації не було.  Всі звернення, що надходять до райдержадміністрації, уважно розглядаються, викладені факти ретельно перевіряються. На всі звернення надаються обґрунтовані відповіді у передбачений законодавством строк, в яких роз’яснено положення чинного законодавства, право громадян на звернення за захистом своїх прав і законних інтересів до суду.
Реєстрація письмових та усних звернень громадян в райдержадміністрації здійснюється в комп’ютерній програмі „Optima–Workflow”.
Щодо соціально-економічного розвитку Вільнянського району, то протягом 2012 року більшість промислових підприємств району працювали з приростом обсягів реалізації.  На протязі  2012 року райдержадміністрацією вжито ряд заходів, спрямованих на  розвиток  галузей рослинництва і тваринництва.
Виконання Програми в сільськогосподарській галузі  на кінець  2012 року виглядає  наступним чином: обсяг валової продукції сільського господарства –60,8% до Програми; реалізація худоби і птиці   на 100 %, молоко  на 100;  яйця  на 50 %).
На спорудження у 2012 році найважливіших об’єктів району  виділена субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам: на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій в обсязі 2 млн. грн.
Рішеннями районної ради з районного бюджету виділені і перераховані кошти: на виготовлення проектно-кошторисної документації відділу освіти  райдержадміністрації;  будівництво автономної газової котельні у Вільнянській ЗОШ І-ІІІ ст. №2; будівництво автономної газової котельні у ДНЗ №5 "Казочка"  м.Вільнянськ, капітальному ремонту опалювальної системи Люцернянського НВК – 11,2 тис.грн.; реконструкцію  приміщення Вільнянської гімназії «Світоч» під гуртожиток.
За рахунок коштів районного та місцевого бюджетів здійснений ремонт дитячого садка "Барвінок"  Петро-Михайлівської сільської ради.    Профінансовані  кошти з районного бюджету за рахунок  яких зроблений монтаж освітлення в:
   •    с.Гнаровське  на  37,3 тис.грн.;
   •    с.Максимівка  - 59,6 тис.грн.;
   •    с.Новогупалівка – 30,0 тис.грн.
На будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання доріг комунальної власності  у 2012 році виділені кошти державного бюджету в  обсязі 1239,4 тис.грн., за рахунок яких  планувалося провести капітальних ремонтів на 11 об"єктах на суму 843,3 тис.грн. та на 21 дорозі  зробити поточні ремонти на 396,1 тис.грн. Станом  на 20.12.2012 вищезазначені кошти  до району надійшли в обсязі 1126,0 тис.грн., або 90,9% від річних  надходжень. За рахунок обласного бюджету на поточний  ремонт доріг комунальної власності у населених пунктах  Вільнянського району  в поточному році виділено  941,2 тис.грн., з яких   станом на 20.12.2012 використано 318,8 тис.грн., що становить 33,9% .
З метою активізації роботи з проведення реформи житлово-комунального господарства, насамперед щодо створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), впровадження конкуренції в цій сфері, вживаються заходи, спрямовані на підвищення рівня поінформованості населення про цілі реформування в житловому секторі та механізми проведення реформ.
На території району уже створено і діють п’ять об»єднань  співвласників  багатоквартирних будинків.         
Завдяки  вжитим заходам  щодо покращання платіжної дисципліни та погашення заборгованості за житлово-комунальні послуги; активізації роботи щодо підвищення рівня оплати населенням житлово-комунальних послуг рівень оплати населенням  в поточному році  виріс. Це дало можливість зменшити заборгованість населення з платежів за житлово-комунальні послуги.
Райдержадміністрацією постійно проводиться робота щодо залучення підприємств, установ, організацій району до участі у регіональних, державних і міжнародних виставках, ярмарках і форумах.   
Протягом 2012 року на території району здійснювали діяльність 1561 підприємець – фізична особа, або 44 од. на 10 тис. осіб наявного населення Кількість малих підприємств  на 10 тис. наявного населення становило 40 од..
Кількість фермерських господарств на кінець 2012 року становить 177 од., або 102,9 до програмного показника.
Від діяльності суб’єктів малого підприємництва до місцевого бюджету району надійшло майже 3,0 млн. грн., що становить 120% до програмного показника та 6,4% від загальних надходжень.    Для зручності суб’єктів підприємницької діяльності в приміщенні райдержадміністрації працює "Єдиний реєстраційний офіс" та дозвільний центр. За принципом "єдиного вікна" зареєстровано 21 фізична особа - підприємець, взято на облік 4 особи.  До дозвільного центру Вільнянської райдержадміністрації протягом  поточного року звернулось 398 суб'єктів господарювання, за принципом організаційної єдності видано 375 документів дозвільного характеру, надано 12 консультацій,  11 особам відмовлено у видачі документів по різним причинам.
Райдержадміністрація спільно з районним центром зайнятості населення сприяє збільшенню ролі ринків у забезпеченні зайнятості безробітного населення. Безробітним пропонується пройти  підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації, що дасть можли¬вість незайнятим громадянам знайти роботу у сфері торгівлі, ресторанного госпо¬дарства, побутового обслуговування населення, або відкрити власну справу. Протягом поточного року пройшли навчання 41особа з числа безробітних за спеціальностями, які стосуються підприємницької діяльності.  Районним центром зайнятості для організації власного бізнесу, з фонду загальнообов"язкового державного соціального страхування на випадок безробіття надано фінансову допомогу 17 особам  на загальну суму 140,5 тис.грн.
Відсутня заборгованість з виплати всіх видів державної допомоги.
За 2012 рік поточного року призначено субсидій: на житлово - комунальні послуги  659 сім’ям, на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива 53  суб’єктам.
Також за рахунок бюджетних коштів протягом 2012 року оздоровлено 18 ветеранів війни і праці та інвалідів.
При територіальному центрі соціального  обслуговування діє служба обліку бездомних громадян та осіб, звільнених з місць позбавлення волі. На разі,  на обліку перебуває 52 бездомних осіб. 220 найбільш нужденних родин отримали продовольчі набори на загальну суму 28,9 тис. грн. Адресна гуманітарна допомога надана 10 особам, видано 345 порцій гарячих обідів.
Забезпечено своєчасне призначення (перерахунок) пенсій, стабільне фінансування пенсійних виплат та грошової допомоги. В порівняні з  аналогічним періодом минулого року  чисельність пенсіонерів зменшилася  на 94 чоловіка.
Протягом 2012 року послугами центру зайнятості скористалися 1710 незайнятих трудовою діяльністю громадян, що на 36 осіб  менше  відповідного періоду минулого року.
За звітний період 2012 року проведено 11 засідань районної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій  та інших соціальних виплат, на яких розглядалися питання виплати заробітної плати та додержання мінімальних гарантій з оплати праці на економічно активних підприємствах району. 
В  2012 році  закладами охорони здоров'я  району  значна увага приділялась збереженню  і покращенню  стану здоров’я населення Вільнянського району, реорганізації  існуючої  системи охорони здоров’я з пріоритетним розвитком первинної  медико-санітарної допомоги на  засадах  сімейної  медицини,  покращенню  доступності якісної медичної допомоги сільському  населенню.
У 2012-2013 навчальному році утримується мережа в кількості  26 загальноосвітніх навчальних закладів, у яких навчається 4213 учнів та 2 позашкільних закладів освіти (Центр дитячої та юнацької творчості, Дитячо-юнацька спортивна школа). Покращено житлові умови 2 педагогічним працівникам;
У ході літньої кампанії 2012 року літнім відпочинком та змістовним дозвіллям у 7 пришкільних таборах  відпочинку охоплено  624 дитини пільгових категорій (з числа учнів 1-10 класів ЗНЗ району), а саме: дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування – 8, дітей-інвалідів – 6, дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей – 81 , дітей «групи ризику» - 10, талановитих і обдарованих дітей – 473, дітей, які перебувають на диспансерному обліку – 87, дітей працівників агропромислового комплексу села – 7, дітей працівників соціальної сфери села – 20, дітей, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС - 5.  
З метою створення умов для всебічного та повноцінного розвитку дітей і молоді, підтримки національного усиновлення, службою у справах дітей райдержадміністрації спільно з кримінальною міліцією здійснено 72 профілактичних рейди. У ході роботи обстежено умови проживання  187 сімей; винесено 27 актів-попереджень батькам. З метою соціального захисту, запобігання фізичного та іншого насильства з боку дорослих, службою у справах дітей райдержадміністрації до КЗ «Запорізький обласний притулок для дітей» та КЗ «Оріхівський обласний притулок для дітей» влаштовано 9 дітей. У  2012 році створено 2 прийомні сім’ї, до яких влаштовано 3 дітей позбавлених батьківського піклування, усиновлено 3-х дітей громадянами України та 24 дитини іноземними громадянами; встановлено опіку та піклування над 12 дітьми; оздоровлено 63 % дітей шкільного віку.
Загалом робота Вільнянської районної державної адміністрації за звітний період в частині розгляду звернень громадян була спрямована на забезпечення всебічного, якісного і кваліфікованого розгляду порушених громадянами питань та вдосконалення відповідної роботи не тільки у райдержадміністрації, а й в управліннях, відділах, структурних підрозділах та органах місцевого самоврядування. Зусилля районної державної адміністрації і надалі будуть спрямовані на посилення персональної відповідальності посадових та службових осіб за вирішення в межах своєї компетенції питань, що порушуються громадянами.


Вільнянська районна державна адміністрація © 2022

70002, м.Вільнянськ, вул.Бочарова, 12
тел./факс (06143)4-13-73
e-mail: gosvln@zp.ukrtel.net