Середа, 07.12.2022, 08:53
Вільнянська
районна державна адміністрація
Запорізької області

Головна | Актуально
Фотогалерея
Посилання
Освіта

У 2012-2013 навчальному році утримується мережа в кількості  26 загальноосвітніх навчальних закладів, у яких навчається 4213 учнів та 2 позашкільних закладів освіти (Центр дитячої та юнацької творчості, Дитячо-юнацька спортивна школа).
Продовжено реалізацію плану – графіка формування мережі профільних класів. У 2012-2013 навчальному році  утримується мережа  24 класів на 554 учня з поглибленим вивченням базових дисциплін: українська мова (71), іноземні мови (398), історія (57), математика (28), інформатика (16) та інші (18). Поряд з цим у 18 школах району (з них 15 сільських шкіл) 433 учнів (36 класів) охоплено профільним навчанням.
Для забезпечення  громадян рівним доступом до якісної освіти у районі функціонує 10 освітніх округів, опорними школами яких є Вільнянська ЗОШ №2,3, Матвіївський ЗНВК «Всесвіт», Михайло-Лукашівська, Соколівська, Петро-Михайлівська ЗОШ І-ІІІ ст. Дружелюбівський, Кіровський, Солоненський та Михайлівський НВК. Для поліпшення якості освіти при Вільнянській ЗОШ №3,2,  Матвіївському ЗНВК «Всесвіт», Петро-Михайлівській ЗОШ І-ІІІ ст. організовано міжшкільні факультативи для учнів району.
У районі збережено мережу та забезпечено роботу 10 дошкільних на-вчальних закладів. Сесією районної ради від 18 травня 2012 № 20-29  прийнято рішення про реорганізацію 10 загальноосвітніх навчальних закладів району у навчально – виховні комплекси з дошкільними навчальними закладами у своєму складі. На сьогодні функціонують 1 група з повним режимом перебування при Антонівському НВК, 10 груп з короткотривалим перебуванням для дітей дошкільного віку при Максимівському, Солоненському, Привільненському, Кіровському, Новогупалівському, Московському, Нововасилівському, Купріянівському, Тернівському навчально-виховних комплексах. Функціонує група короткотривалого перебування при  Гнаровській ЗОШ І ст. Крім того сесією районної ради від 22.11.2012 № 592 реорганізовано у навчально-виховний комплекс Дружелюбівську ЗОШ І-ІІІ ступенів.
Автобусний парк налічує 16 автобусів, у тому числі 2 отримано за державною програмою у 2012 році для підвозу учнів до Московського НВК та Дніпровської ЗОШ І-ІІІ ступенів.
Усі загальноосвітні навчальні заклади І-ІІІ ст. та І-ІІ ст. укомплектовані навчальними комп’ютерними комплексами. На балансі відділу освіти обліковується 33 навчальних комп’ютерних комплексів. 23 школи району забезпечені сучасними  мультимедійними  комплексами (проектор + інтерактивна дошка/екран/плазмовий телевізор). У 7-ми закладах освіти Вільнянського  району (Вільнянська ЗОШ І-ІІІ ст. № 1, № 2, №3, Вільнянська гімназія «Світоч», Матвіївський ЗНВК «Всесвіт», Новогупалівський НВК, Петро-Михайлівська ЗОШ І-ІІІ ст.) облаштовано десять мультимедійних кабінетів, до складу яких входять інтерактивні дошки (5 кабінетів), активатори інтерактивної поверхні Еprezenter (4 кабінети), екран (1 кабінети),  ноутбук, комп’ютер, проектор.
26 закладів освіти, ЦДЮТ та ДЮСШ підключено до глобальної мережі Інтернет: 8  закладів – безлімітне швидкісне підключення  ADSL, 1 - бездротове підключення «PEOPLEnet», 17 закладів освіти - підключення «Інтертелеком», 2–   підключення «Радіоком».
З метою створення єдиного освітнього  інформаційного порталу району створено сайт відділу освіти; усі заклади мають  шкільні веб-сайти, візитки шкіл на платформі ЗапоВікі.
Відповідно до наказу управління освіти і науки Запорізької ОДА від 14.08.2012 № 523 «Про підсумки Року «Нам добре разом скрізь» заклади освіти брали активну участь у обласних заходах:
- конкурс на створення кращого електронного портфоліо для вчителів української мови та літератури: 1 місце - Блог РМО учителів української мови та літератури Вільнянського району «Словесник Вільнянщини» (http://slovesnykvilnyansk.blogspot.com/);
- конкурс блогів і сайтів методичних об’єднань вчителів галузі «Фізи-чна культура і здоров’я»: 3 місце - сайт методичного об’єднання вчителів фізичної культури шкіл Вільнянського району (http://fizkult-ura.ucoz.ru/), адміністратор сайту Балабанова С.А., учитель фізичної культури ЗОШ І-ІІІ ст. № 2;
- конкурс презентацій для вчителів історії «На рубежі часів»:
номінація «Історія України та історія рідного краю»
3 місце – Ясинська І.В., вчитель Московського НВК Номінація «Література»:
2 місце - Приварнікова А.Т., вчитель Михайлівського НВК ім. О.Т. Слободчикова;
3 місце- Заболотня Г.В., вчитель Дружелюбівськоого НВК;
- конкурс Вікі-статей «Зустріч з символами» для вчителів іноземної мови:
номінація «Німецька мова»:
2 місце – Романенко Г.П., вчитель Вільнянської гімназії  «Світоч»;
3 місце – Шаповалова Л.М., вчитель Вільнянської гімназії «Світоч».
Нагороджено грамотою учасник медіафестивалю для учнів в Запорізькій області за створення робіт за напрямком «Безпечний Інтернет»: Марініна Т.О., вчитель  Вільноандріївської ЗОШ І-ІІ ступенів.
У 2012 році Матвіївський ЗНВК «Всесвіт» визначено переможцем Всеукраїнського конкурсу для загальноосвітніх навчальних закладів - «Навчання вищої проби», ініціатором якого  виступає Platinum Bank. Переможці конкурсу розробили кращі ігрові уроки-проекти з предмету «Основи економіки». Навчально-виховний комплекс  отримав  комп'ютерний клас, на оснащення якого  Platinum Bank виділив 12 ноутбуків та 1 багатофункціональний пристрій.
На виконання районної програми «Вчитель»:
проведено районний  конкурс "Вчитель року”. Матеріали переможців конкурсу (Лебединська Н.М., вчитель української мови та літератури Вільнянської ЗОШ І-ІІІст. № 3, Тетеря К.В., вчитель англійської мови ЗНВК «Всесвіт», Балабанова С.А., вчитель фізичної культури Вільнянської ЗОШ №2) представлено до участі в обласному конкурсі «Вчитель року». Здійснено державне замовлення на підготовку педпрацівників у вищих навчальних закладах області – 4 випускника ЗОШ. Забезпечено систематичне підвищення кваліфікації працівників закладів освіти  під час яких 87 вчителів пройшли курсову перепідготовку;
покращено житлові умови 2 педагогічним працівникам;
з метою підвищення ролі та авторитету педагогічних працівників, підвищення престижності вчительської професії на День працівників освіти (розпорядження голови райдержадміністрації від 19.09.2011 №626 «Про призначення районної педагогічної премії») у 2012 році 8 вчителів району отримали районну педагогічну премію у розмірі 3 тис. гривень кожен.
У ході літньої кампанії 2012 року літнім відпочинком та змістовним дозвіллям у 7 пришкільних таборах  відпочинку охоплено  624 дитини пільгових категорій (з числа учнів 1-10 класів ЗНЗ району), а саме: дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування – 8, дітей-інвалідів – 6, дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей – 81 , дітей «групи ризику» - 10, талановитих і обдарованих дітей – 473, дітей, які перебувають на диспансерному обліку – 87, дітей працівників агропромислового комплексу села – 7, дітей працівників соціальної сфери села – 20, дітей, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС - 5.  
У відповідності до  Програми соціально-економічного розвитку району на 2012 рік на модернізацію матеріально-технічної бази загальноосвітніх закладів району освоєно  1448,8 тис. грн., в тому числі:
-проведено реконструкцію частини приміщення під гуртожиток гімназії "Світоч"  на 571,9 тис.грн.;
-розроблена проектно-кошторисна документація  на будівництво блочно-модульної опалювальної котельні Вільнянської ЗОШ №2 на 39,9 тис.грн.;
-обладнана дитяча площадка Михайлівської  НВК на 17,5 тис.грн.;
-облаштований внутрішній туалет та каналізаційна яма  Новогупалівського НВК на 45 тис.грн.;
-вирішено питання опалення  Люцернянського НВК  та Сокольської ЗОШ на що витрачено 43 тис.грн. і 52,5 тис.грн. відповідно;
-проведені розрахунки по погашенню кредиторської заборгованості за виконані роботи по капітальному ремонту Московської ЗОШ на 119 тис.грн.;
придбано:
-комп'ютерної техніки для  шкіл району  на 406,2 тис.грн., в тому числі за рахунок благодійних фондів 326,4 тис.грн.;

-спортивного інвентарю на 24,6 тис.грн.;
-обладнання для  шкільних їдалень  на 17,2 тис.грн.;
-меблів на 35,3 тис.грн.       
Результати реалізації пріоритетного напрямку у 2012 року
-рівень охоплення дітей 3-6 років дошкільними навчальними закладами склав 90 %, дітей 5-річного віку – 100 %;

-рівень комп’ютеризації загальноосвітніх навчальних закладів району-    100 %.
-охоплено навчанням 100% дітей шкільного віку, які підлягають навчанню;
-питома вага учнів, які навчаються державною мовою становить 100%;
-організовано 100% підвіз учнів та педагогічних працівників до школи (1162 учня, з них за Програмою – 1018).

Вільнянська районна державна адміністрація © 2022

70002, м.Вільнянськ, вул.Бочарова, 12
тел./факс (06143)4-13-73
e-mail: gosvln@zp.ukrtel.net